POVABILO NA POLHOGRAJSKO GRMADO IN TOŠČ
GREMO MI PO SVOJE V POLHOGRAJSKO HRIBOVJE
NA POLHOGRAJSKO GRMADO (899m) in TOŠČ (1021m)
V sredo, 9. septembra 2020
OPIS POTI: Ob 8.00 se bomo zbrali na parkirišču nasproti občine Sežana (nekdanja avtobusna postaja). Z osebnimi avtomobili se bomo zapeljali do vasi Topol pri Medvodah ali Sv. Katarina, od koder se bomo podali na najbolj obiskano Polhograjsko Grmado, na vse strani razgledno goro, razen na severozahod, kjer obzorje zakriva 123m višji Tošč. Z vrha se bomo spustili na sedlo Gonte. Od tod se bomo povzpeli še na Mali in Veliki Tošč. Če se kdo ne bo povzpel na Tošč, nas bo lahko počakal na tukajšnji turistični kmetiji. S Tošča bomo sestopili spet na Gonte, se povzpeli do poti na Grmado in nazaj po isti poti proti Topolu.
ZAHTEVNOST IZLETA IN PREDVIDEN ČAS HOJE: izlet ni zahteven, hoje je približno 4 ure
OPREMA: planinska obutev, pohodne palice, oblačila primerna letnemu času in vremenu, zaščitna oprema proti soncu, dežju in Covidu19, planinska izkaznica s plačano članarino.
HRANA IN PIJAČA: iz nahrbtnika (možno tudi v gostiščih, če bodo odprta).
CENA: Vozniku vsak sam poravna stroške vožnje.
PRIJAVE: do ponedeljka, 7. 9. vodji pohoda Vesni na telefon 041 950 478 ali 05 680 27 13.
V primeru slabe vremenske napovedi bo izlet odpadel in bo prestavljen na poznejši čas! Aktivnost bo potekala v skladu s priporočili PZS za izvajanje aktivnosti po preklicu epidemije koronavirusa objavljene na spletni strani PD in PZS.
VODJA POHODA: Vesna Pečar (041 950 478) in Bogdan Rojc (041 477 128)
VABLJENI VSI ČLANI PD, KATERI SI LAHKO TUDI V DELOVNIKIH VZAMETE ČAS ZA POTEPANJE!
ZADNJE PRIPRAVE NA MLADINSKI TABOR
Glede koronavirusa smo bili v veliki dilemi ali naj objavimo razpis tabora ali ne, smo pa se kljub temu v mesecu juniju z mentorji po šolah, kjer se odvija planinski krožek naših mladih članov dogovorili spremembo lokacije in termina tabora, da se bo le-ta odvijal bližje domu in sicer v času 0d 4. do 6. septembra 2020 v Domu na Kofcah. Takrat so mentorji že prejeli prijave, dokončne prijave udeležencev pa smo zbrali v avgustu. Prijavilo se je 15 mladih članov Planinskega društva Sežana z mentoricama Barbaro Rodica in Doroteja Kavčič. Skupaj z mano in Dušanom Peterlinom bodo na taboru štiri odrasle osebe. Pred odhodom morajo starši pri mentorjih podpisati še izjavo ob sproščanju ukrepov za zajezitev širjenja Covida-19. Upajmo le, da nam bo vreme naklonjeno, sicer bomo tabor prestavili na naslednji vikend, od 11. do 13. septembra. Udeleženci tabora so prejeli seznam opreme, ki jo morajo imeti s sabo, seznam pohodov in vse ostalo s čimer morajo biti seznanjeni. Naj še enkrat objavimo uro odhoda na tabor in prihoda domov!
ODHOD:
Petek, 4. 9. 2020: zbor na železniški postaji v Divači ob 13.30, odhod vlaka do Ljubljane je ob 13.50. V Ljubljani se presedemo v dva kombija, ki nas bosta odpeljala do Podljubelja, do izhodiščnega mesta do Doma na Kofcah.
PRIHOD:
Nedelja, 6. 9. 2020
Po kosilu sestopimo do Podljubelja, kjer nas bodo s kombijem odpeljali do Ljubljane. Odhod vlaka iz Ljubljane do Divače je ob 18.55. Prihod v Divačo ob 20.40.
Vodja tabora: Mirjam Frankovič Franetič
ODPOVED DVODNEVNEGA POHODA V JULIJCE
Spoštovani člani!
Zaradi napovedi deževnega vremena sem vse predhodno prijavljene člane telefonsko obvestila, da pohod odpade. Planinski pozdrav od Mirjam!
Razpis za najem koče na Kokoši
UTRINKI IZ POHODA “GREMO PEŠ NA KOKOŠ”
Na izhodišču poti se nas je zbralo 12 pohodnikov in se v lepem vremenu podalo v smeri proti Jermancu, kjer stoji naša koča na Kokoši. Najmlajša udeleženka je bila Julija Pipan iz Križa pri Sežani. Lani smo praznovali 20. obletnico koče, zato je bilo vse bolj slavnostno. Letos smo program okrnili prav zaradi omejitev glede Covida – 19. Pri koči nas je počakala tajnica Vanda Femc, ki nas je vpisala in podelila značke tistim, ki so opravili 3, 6 ali 9 pohod ali pa priznanje za 12. opravljenih pohodov. Letos je zlato značko podelila naši dolgoletni članici Jožici Milavec. Iz drugih smeri so prihajali tudi drugi pohodniki tako, da smo jih zabeležili nekaj čez 25. Žal pa je bila koča zaradi bolezni zaprta.
Mirjam Frankovič Franetič



Foto: Mirjam Frankovič Franetič
DVODNEVNI POHOD PO VRHOVIH NAD DOLINO TRIGLAVSKIH JEZER IN NA VELIKO ŠPIČJE
Veliko oz. Lepo Špičje je po mojem mnenju, brez konkurence, najlepši gorski greben v Julijskih Alpah…..
V našem razpisu smo načrtovali pohod za soboto in nedeljo, žal pa so vse koče v soboto, 29. avgusta že zasedene. Za spanje se sprosti koča v nedeljo tako, da sem prestavila turo za dan kasneje.
POHOD PO VRHOVIH NAD DOLINO TRIGLAVSKIH JEZER IN NA VELIKO ŠPIČJE, ( Z), v nedeljo, 30. in v ponedeljek, 31. avgusta 2020
- dan: ob 5. uri se zberemo na parkirnem prostoru pred občinsko stavbo v Sežani in se z osebnimi avtomobili odpeljemo mimo Ribičevega laza v Staro Fužino od koder se odcepi cesta na planino Blato, do izhodišča naše poti. Najprej bomo hodili mimo planine pri Jezeru do Dednega polja in naprej proti planini Ovčarija. Pred Štapcami se bomo povzpeli na greben nad dolino Triglavskih jezer, na Malo Tičarico, Veliko Tičarico, na Malo in Veliko Zelnarico ter sestopili preko Vrat na Hribarice in naprej mimo Zelenega jezera po dolini do Koče pri Triglavskih jezerih, kjer bo nočitev. Skupne hoje: 9 ur
- dan: se bomo iz doline povzpeli najprej na Veliko špičje in naprej po grebenu na Malo špičje ter sestopili do Zasavske koče na Prehodavcih in se po krajšem oddihu ponovno povzpeli na Hribarice ter sestopali mimo Vrat za Kopico v dolino Dedno polje, planino pri Jezeru vse do izhodišča planine Blato od koder se bomo odpeljali proti domu. Skupne hoje: 9 ur
Oprema: planinska obutev, pohodne palice, čelada, rezervna oblačila, hrana in pijača iz nahrbtnika, ( možno tudi v koči). Zaščitne oprema proti pripeki, dežju in Covidu 19, osebna in planinska izkaznica. Tanjše copate ali japonke za po koci, rjuha za spanje ali spalna vreča.
Cena: spanje v skupinski sobi je 13, 00 € skupaj s turistično takso in svojo opremo za spanje. V primeru da nimaš lastne spalne opreme je cena 15,50 €. Kdor bi koristil vavčer pa mora imeti s sabo poleg osebnega dokumenta še kopijo osebnega dokumenta in sprintan obrazec št.1. Vozniku tudi vsak sam poravna stroške vožnje in parkirnine.
Prijave: do četrtka, 27. 8. vodji pohoda na telefon 031 817 676. V primeru res slabe vremenske napovedi bo izlet odpadel!
Vodja pohoda: Mirjam Frankovič Franetič, PV PZS
13. POHOD ” GREMO PEŠ NA KOKOŠ”
- POHOD “GREMO PEŠ NA KOKOŠ”
V nedeljo, 23. avgusta 2020
START POHODA: ob 8. 00 uri pred pokopališčem v Lokvi
V okviru občinskega praznika Občine Sežana organizira Planinsko društvo Sežana vsakoletni tradicionalni pohod na Kokoš. Tudi letos bo izhodišče poti iz lokavske smeri. Ob prihodu na vrh bo sledil vpis ter nagraditev tistih, ki so pohod že večkrat opravili.
OPREMA: pohodni čevlji, oblačila primerna vremenu, hrana in pijača iz nahrbtnika, zaščita pred soncem ali dežjem ter Covidom-19( maska ter razkužilo, ki ju ima vsak sam v nahrbtniku).
PRIJAVE: do petka , 20. avgusta, na telefon, 031 817 676
VODJA POHODA: Mirjam Frankovič Franetič
V PRIMERU DEŽJA POHOD ODPADE!
OTLIŠKO OKNO
Iz parkirišča smo se odpeljali do izvira Hublja. Po več dnevnem deževju je bil Hubelj veličasten, saj je bogato voda pritekala iz različnih izvirov. Kmalu po izviru se začne pot vzpenjati najprej skozi gozd proti Otliškemu oknu. Med potjo je več zanimivih točk in razgledov, ki so proti vrhu vedno bolj razgledni. Ustavili smo se najprej pri malem oknu, od koder je lep razgled na Ajdovščino. Med potjo smo občudovali spomladansko cvetje. Na drugi razgledni točki se nam je odprl pogled na Čaven. Kmalu smo se povzpeli do votline kjer za božič pripravijo jaslice. Kmalu smo na vrhu, kjer nas smerokazi vodijo na različne kraje Angelske gore. Prispeli smo do table, ki nam opisuje kako so Votličani prišli do svojega okna in zakaj Dolčani ne vidijo na morje. Mi smo si šli najprej pogledati kamnito spiralo in piramido. Tu je bilo po travniku polno jagod s katerimi smo se posladkali. Od tu pa smo se podali do Otliškega okna. Od tu je zelo lep pogled na Ajdovščino in na kraško pokrajino vse do morja. Pot smo še malo nadaljevali po robu med pašniki na vrh Navrše. Od tu smo imeli čudovit pogled na Sinji vrh in na celotno Vipavsko dolino in daleč tja do morja. Tu smo po malicali in se potem vračali po isti poti proti Hublju. Ves čas smo imeli lepo sončno vreme, malo je tudi pihljalo. Skupne hoje je bilo 3 ure.
Bogdan Rojc
KOČA NA KOKOŠI JE DO NADALJNJEGA ZAPRTA (29. 7. 2020)
Zaradi bolniške odsotnosti najemnice bo koča na Kokoši do nadaljnjega zaprta.
Več informacij lahko dobite na spletni strani PZS: https://www.pzs.si/koce.php?pid=175 in na spletni strani PD Sežana: https://www.pdsezana.org/koca-na-kokosi/
- « Prejšnja stran
- 1
- …
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- …
- 61
- Naslednja stran »